CRM Nedir?

crm nedir?

CRM Nedir? CRM Yazılımı Nedir?

CRM Nedir (Customer Relationship Management) yani Müşteri İlişkileri Yönetimi, işletmelerin müşterileriyle ilişkilerini, her türlü durumu veya problemi etkili ve verimli bir şekilde yönetmesidir. İşletmeler, ürün veya hizmetlerini en iyi şekilde sunmak ve sonrasında müşterileriyle iyi bir iletişimde bulunmak durumundadır. Ürün veya hizmetlerini pazarlamak yeterli değildir, müşteri ilişkilerini de doğru bir şekilde yönetmek oldukça önemlidir. Bunun için işletmeler müşteri ilişkileri yönetimlerini özenli bir şekilde yapmalıdır.

Müşterilerle yapılan görüşmeler, iletilen teklifler ve yapılan satışlar, müşterilerin geri dönüşleri, beklentileri, yaşadığı deneyim ve problemlerin doğru bir şekilde saptanıp analiz edilmesi ve raporlanması gereklidir. Bu analizler ve raporlar sonucunda işletmeler hizmetindeki eksi ve artı yönleri daha iyi görür ve buna göre bir strateji izler. Aynı zamanda müşterilerilerini iyi analiz ederek mevcut müşterisini kaybetme riskini en aza indirger. Potansiyel müşterilerine ve hedef kitlesine daha kolay ve hızlı bir şekilde ulaşır. Böylece hem kar marjını arttırmış olur hem de büyüme ve gelişmede önemli adımlar atmış olur. 

CRM’in ne olduğunu saptadık. Peki ya bu kadar önemli olan CRM için işletmeler nasıl yollar izlemeli? Bunun cevabını bulmak için, işletmelerin kullanabilecekleri CRM Yazılımlarının önemi ve faydalarını gözlemlememiz gerekiyor.

crm nedir

CRM Nedir? CRM Yazılımı Ne İşe Yarar?

CRM Nedir, müşteri ilişkilerinin daha verimli bir şekilde yönetilmesini ve bu süreçlerde işletmeye oldukça kolaylık sağlayan programlardır. Bu programları kullanarak işletmeler müşteri ilişkilerini daha kolay ve hızlı bir şekilde yönetebilir. CRM yazılımı ile daha fazla müşteri ve daha fazla karlılık elde edilebilir. Çünkü bu yazılım, müşteri servisini kurarak müşterilerin daha iyi izlenmesini, daha hızlı ilerleyerek daha çok müşteriye ulaşılmasını ve onlarla iyi iletişim kurmayı sağlar. Müşterilerle ilgili kayıtlar ve veriler bu yazılımlarda tutulur ve izlenir, bu sayede herhangi bir veri kaybı durumu yaşanmaz. Ayrıca daha iyi analiz ve kontrol sağlanır. CRM yazılımlarında sadece müşterilerin değil, çalışanların da kontrolü sağlanır. Müşteri, pazarlama, satış, teknik servis ve destek ekibi kontrollerini iyi bir teknik altyapı yönetir.

İyi bir CRM yazılımı ile satışları, teklifleri, fatura saatlerini daha kolay takip edebilir ve muhasebe yazılımınızı entegre edebilirsiniz. Böylece birçok işinizi tek bir sistemden yönetebilirsiniz. Aynı zamanda işletme içinde dosya ve bilgi paylaşımını sağlayarak  işlerinizde hem hata payı en aza indirger hem de zamandan tasarruf edebilirsiniz. CRM yazılımlarını birçok cihazda ( bilgisayar, tablet, telefon) kullanabilirsiniz.

Peki ya iyi bir CRM yazılımına sahip olmanız için yapmanız gerekenler nelerdir?

Tabii ki de güvenilir ve işinde uzman ekiplerle çalışmak!

Logo  CRM Yazılımlarını tercih ederek, işinizi güvenle büyütebilirsiniz. Logo CRM Yazılımı size neler sağlar?

  • Potansiyel müşterilerinizi, satış tekliflerinizi ve satışlarınızı, dağıtım kanallarınızı ve tedarikçilerinizi gruplandırarak detaylandırmanızı,
  • Mobil uygulama ile istediğiniz yerde istediğiniz zamanda potansiyel müşterilerinizi, satış fırsatlarını, stok ve borç durumunuzu takip etmenizi,
  • Şirket mailiniz ile entegre çalışarak tüm maillerinizle yapılan müşteri yazışmalarını kontrol etmenizi, 
  • Müşterilere iletilen teklifleri, telefon kayıtlarını, şikayetleri ve faturaları gibi tüm verileri bir araya getirerek etkili ve verimli bir yönetim yapmanızı,
  • İstediğiniz kadar müşteri klasörü açıp belgelerinizi güvenli bir şekilde saklamayı,
  • Raporları, analizleri kaydederek daha iyi analizler yapmanızı sağlar.

Siz de işletmenizde bu tür faydalar edinmek ve satışlarınızı arttırmak istiyorsanız Logo CRM Yazılımını edinin! Logo CRM Yazılımını edinmek için hemen bizimle iletişime geçin!

Logo CRM Yazılımı ile İşinizi Güvenle Büyütün

Logo Yazılım, işletmelere özel olarak geliştirilmiş Logo CRM Yazılımı ile tüm bu avantajlardan yararlanmalarını sağlayacak güvenilir ve etkili bir çözüm sunar. Logo CRM Yazılımı ile şunları yapabilirsiniz:

  • Potansiyel müşterilerinizi, satış tekliflerinizi ve satışlarınızı, dağıtım kanallarınızı ve tedarikçilerinizi gruplandırarak detaylandırın.
  • Mobil uygulama ile istediğiniz yerde istediğiniz zamanda potansiyel müşterilerinizi, satış fırsatlarını, stok ve borç durumunuzu takip edin.

Sonuç

CRM Yazılımı, işletmelerin müşteri odaklı çalışma stratejilerini güçlendiren ve operasyonel verimliliği artıran önemli bir araçtır. Logo CRM Yazılımı ise işletmelerin bu avantajlardan en iyi şekilde yararlanmalarını sağlayacak güvenilir ve etkili bir çözüm sunar. Müşteri ilişkilerini doğru bir şekilde yönetmek ve işletmenin büyüme hedeflerine ulaşmasına yardımcı olmak için Logo CRM Yazılımı ile tanışın

crm nedir

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir