Logo İnsan Kaynakları Yazılımları Özellikleri

Logo İnsan Kaynakları Yazılımları Özellikleri

Logo, insan kaynakları alanında Logo Netsis 3 Bordro, Logo Tiger HR, Logo Netsis HR, Logo Bordro +, Logo J-HR, Logo Bulut İK gibi yazılımlar bulundurmaktadır. Bu noktada söz konusu yazılımların genel olarak sizlere sağlayacağı avantajlardan ve özelliklerden aşağıdaki gibi bahsedebiliriz.

1. Merkezi Depolama

Bir kuruluştaki personel, politikalar ve prosedürler hakkında güncel, tutarlı bilgileri toplayan, depolayan ve görüntüleyen otomatik bir veritabanıyla, İK liderleri sonunda elektronik tablolardan ve kağıt dosyalardan vazgeçebilir. Diğer İK modülleriyle sorunsuz bir şekilde entegre olan merkezi bir veritabanı, tüm son kullanıcılar için mükemmel erişilebilirlik sağlayacaktır. Tüm gizli çalışan bilgilerinin merkezi bir bulut tabanlı Logo İK yazılımında saklanması, fazlalığı ortadan kaldıracak ve veri bütünlüğünü destekleyecektir. Ana veritabanında yapılan herhangi bir güncelleme veya değişiklik, tüm modüllere anında yansıtılarak, insan kaynakları departmanının tüm kayıtları manuel olarak eşleştirmek ve çoğaltmak için harcadığı zamandan ve çabadan önemli miktarda tasarruf sağlayacaktır. Her büyüklükteki işletme bu özelliğin avantajlarından yararlanabilirken, orta ölçekli işletmeler ve işletmeler için bu bir zorunluluktur. KOBİ’ler bu özellik olmadan uçup gidebilirken, operasyonel verimliliklerini artırabilir ve onları başarıya giden doğru yola sokabilir.

2. İşe Alım Yönetimi

Doğru yeteneği hızlı ve verimli bir şekilde çekmek, işe almak ve elde tutmak, bir kuruluşun başarısının temel taşıdır. Başarılı işe alım, yalnızca potansiyel ve mevcut çalışanlarla uzun vadeli ilişkiler kurmaya dayanır. İdeal aday izleme sistemi , yalnızca geleneksel işe alım işlevlerini düzene sokmakla kalmaz, aynı zamanda yetenek ilişkileri yönetimini de basitleştirir. Otomatik bir işe alım süreci , işe alımdaki eğilimleri ve kalıpları analiz etmek için dahili raporlama modülüyle sorunsuz bir şekilde bütünleşir. Ayrıca, işe alımı kaostan arındırmak için iş portalları, dahili web siteleri ve istihdam hizmeti sağlayıcıları ile sorunsuz bir şekilde bütünleşir. İşe alım maliyetlerini düşürmenin ve işe alım çabalarını hızlandırmanın yollarını arayan işletmeler, doğru aday takip sistemini kullanarak işe alım süreçlerini modernize edebilir ve genel kurumsal stratejileriyle daha uyumlu hale getirebilir. Kullanıcı dostu bir işe alım süreci , yeni işe alımları anında başarı için ayarlayacak ve işe doğru adım atmalarını sağlayacaktır. Otomatik bir işe alım süreci ile işverenler şunları yapabilir:

  • Evrak işlerinin yarattığı kaosu en aza indirin
  • Çalışan işe alım yaşam döngüsünü kısaltın
  • Manuel müdahaleleri ve insan hatalarını azaltın
  • Tüm yeni işe alımlara tutarlı bir deneyim sunun
  • Şeffaf bir işe alım sürecini kolaylaştırın

Dahası, otomatikleştirilmiş bir işe alım süreciyle, İK yöneticilerinin işe alım belgelerini tamamlamak için yeni işe alınanların ve yöneticilerin peşinden koşması gerekmez. Sistem, iş akışında gecikmeye neden olan kişilere otomatik bildirimler gönderecek ve iş akışının olabildiğince sorunsuz devam etmesini sağlayacaktır. Onboarding kontrol listeleri ve formları ile sorun yaşayan startup’lar, otomasyon ile onboarding süreçlerinde manuel bağımlılığı ortadan kaldırabilir. Çevrimiçi formları ve iş akışı araçlarını kullanan orta ölçekli şirketler bile onay süreçlerini basitleştirebilir ve daha akıcı, şeffaf ve ilgi çekici hale getirebilir.

3. Yetenek Yönetimi

Çalışanlar herhangi bir organizasyondaki en değerli kaynaklardır. Bununla birlikte, yetenek yönetimi süreci , yani çalışanları cezbetmek, işe almak, dahil etmek, geliştirmek ve elde tutmak karmaşık bir süreçtir. Ayrıca, çalışan devir maliyeti pahalıdır. Özel bir yetenek yönetimi sistemine sahip bir Logo yazılımı kuruluşun çalışanlarına daha iyi bakmasına yardımcı olacaktır. İdeal bir yetenek yönetimi modülü, çalışanların işe alımdan eğitime, gelişime ve elde tutmaya kadar istihdamlarının her aşamasında yardımcı olacaktır. Hepsinden iyisi, işverenlerin kuruluş genelinde yetenek profillerinin tek bir görünümünü elde etmelerine ve yetenek yönetimi çabalarını kapsayıcı kurumsal hedeflerle uyumlu hale getirmesine olanak tanıyacak. Yetenek boşluklarını tespit etmekte ve performans eksikliklerini tahmin etmekte güçlük çeken kuruluşlar, yetenek yönetimi stratejilerini iyileştirmek, karar vermeyi iyileştirmek ve gelecekteki yetenek ihtiyaçları için önceden plan yapmak için sağlam bir yetenek yönetimi modülü kullanabilir.

4. Performans Yönetimi

Performans yönetimi modülü , çalışanların performansını tutarlı ve ölçülebilir bir şekilde takip eder. Şirketin, kuruluş genelindeki çalışanların ve departmanların işletmenin stratejik hedeflerine ulaşmak için etkin bir şekilde çalışmasını sağlamasını sağlar. Başarılı işletmeler, kurumsal hedeflerle daha uyumlu çalışanlara sahip olmaktan avantaj elde eder. Bölüm yöneticilerinin ve İK ekiplerinin performans değerlendirmelerinin manuel yönetimine daha az zaman harcamasına ve bunun yerine koçluk, destek ve çalışanlara eğitim gibi sürecin daha fazla değer katan kısımlarına odaklanmasına olanak tanır. Bununla birlikte, bir performans yönetimi modülü yalnızca çalışan performans incelemesini standartlaştırmakla kalmayacak, aynı zamanda ekip ve bireysel hedefleri kurumsal hedeflerle uyumlu hale getirecektir. İşletmeler, değerlendirme süreçlerini önyargısız hale getirebilir, çalışan performansını ücretlendirmeye bağlayabilir ve performans odaklı bir ücretlendirme sistemi kurabilir.